Elektronická pošta

Webové rozhraní

SOGo

Ke své schránce mohou uživatelé přistupovat přes webový prohlížeč a nepotřebují k tomu žádné proprietární (Flash, Silverlight) ani jiné pluginy. Doporučené rozhraní je SOGo:

Kromě e-mailu jsou v SOGo k dispozici i adresáře kontaktů a kalendáře pro plánování schůzek a událostí.

Roundcube

Uživatelé, kterým stačí e-mail a nepoužívají jiné groupwarové funkce, můžou používat i alternativní rozhraní Roundcube:

Desktopoví klienti

Veverka poskytuje standardní protokoly IMAP4 a POP3 pro přístup k poštovním schránkám, takže se uživatel může připojit prakticky libovolným e-mailovým klientem. Doporučený desktopový klient je Mozilla Thunderbird:

Přístup z mobilních zařízení

K Veverce se uživatelé můžou připojit i ze svých mobilních telefonů nebo tabletů:

Filtrování a třídění pošty

Veverka podporuje filtrování/třídění pošty na straně serveru. Používá k tomu standardní a přenositelnou technologii Sieve. Díky filtrům se vám může např. pošta automaticky třídit do složek nebo označovat příznaky/štítky.

Každá zpráva po doručení na Veverku prochází sadou filtrů (pokud si nějaké uživatel definoval). Pokud zpráva vyhovuje zadaným pravidlům (např. přítomnost klíčového slova v předmětu, určitý odesílatel atd.), provedou se zvolené akce (přesun zprávy do složky, označení štítkem atd.).

Výhodou filtrování na serveru (Sieve) je mj. to, že funguje bez ohledu na to, jakého e-mailového klienta zrovna používáte.

© 2014 Ing. František Kučera Poháněno tučňákem. Vytvořeno pomocí XML Web generátoru. Používá XML, XSLT, Ant a další dobroty.